O magazynie

Deutsch Aktuell to dwumiesięcznik tworzony specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka niemieckiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Przyjemne uzupełnienie nauki
Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem. Nasi Czytelnicy to osoby uczące się indywidualnie języka niemieckiego oraz nauczyciele i lektorzy, którzy wykorzystując DEUTSCH AKTUELL w nauczaniu, uatrakcyjniają w ten sposób zajęcia.

Słownictwo do każdego tekstu
Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa. Słownictwo, które zostało opracowane do tekstów, pomoże w pełni - Czytelnik nie musi więc korzystać ze słownika, a zaoszczędzony czas może przeznaczyć na naukę nowo poznanych słówek.

Co dwa miesiące nowe aktualne tematy Dzięki regularności, z jaką ukazuje się DEUTSCH AKTUELL, nauka jest ciekawa, gdyż artykuły dotyczą bieżących wydarzeń i aktualnych tematów, a także poruszają zagadnienia związane z konkretną porą roku. W ten sposób nasi Czytelnicy, szkoląc język niemiecki, poszerzają jednocześnie swoją wiedzę dotyczącą nie tylko krajów niemieckojęzycznych, ale także wielu innych dziedzin takich jak technika, psychologia, polityka, muzyka czy sport.

Tematyka uniwersalna w Deutsch Aktuell
Oprócz bieżących tematów, w magazynie znajdziecie Państwo tematy uniwersalne, niezależne od pory roku czy też aktualnych wydarzeń. Są to zagadnienia często poruszane podczas matury i innego rodzaju egzaminów, takie jak: życie szkolne, rodzina, czas wolny, zdrowie, ochrona środowiska, media, środki transportu, a wszystko to w odniesieniu do współczesnego świata.

 

Tematyka magazynu

AKTUELL
Aktualności nie tylko z krajów niemieckiego obszaru językowego.

KULTUR
Wydarzenia społeczno-kulturalne. Tradycja i obyczaje Niemiec, Szwajcarii i Austrii.

LEUTE
Sylwetki znanych ludzi. Zagadnienia o tematyce społecznej.

UMWELTSCHULTZ
Przybliżenie problematyki ochrony środowiska - budzenie świadomości ekologicznej.

REISE
Ciekawe miejsca na świecie.

FREIZEIT
Czas wolny. Rozrywka w szerokim tego słowa znaczeniu: sport, muzyka i inne hobby.